Today, 4/16 from 16:30
From 16 o'clock mostly sunny. Temperatures between 7 and 15 degrees.
Station: Col du Grand St-Bernard, 2470 m.a.s.l. |
|
| Distance to 1945 | 15.6 km |
| Altitude difference | 1258m (1212 m.a.s.l.) |
| Temperature | 3.2 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 20 km/h from E |
| Wind gusts | 24 km/h |
| Humidity | 77% |
| Pressure | 757 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



