Today, 4/19 from 06:50
From 7 to 10 light showers with dry intervals. In the second half of the day overcast. Temperatures between 2 and 10 degrees.
Station: Weissfluhjoch, 2692 m.a.s.l. |
|
| Distance to Arosa, | 11.2 km |
| Altitude difference | 954m (1739 m.a.s.l.) |
| Temperature | 0.7 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 17 km/h from WSW |
| Wind gusts | 22 km/h |
| Humidity | 75% |
| Pressure | 737 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



