Today, 5/10 from 02:40
From 2 to 9 first overcast, from 7:10 o'clock showers. From 9 to 21 rain. Late in the evening overcast. Temperatures around 15 degrees.
Station: Magadino / Cadenazzo, 203 m.a.s.l. |
|
| Distance to Bellinzona, | 8.3 km |
| Altitude difference | -36m (239 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from NNE |
| Wind gusts | 2 km/h |
| Humidity | 84% |
| Pressure | 992 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



