Today, 4/11 from 03:40
From 3 o'clock high clouds. Temperatures at night 7, in the afternoon 23 degrees.
Station: Chur, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Bonaduz | 12.1 km |
| Altitude difference | -103m (659 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from SSW |
| Wind gusts | 16 km/h |
| Humidity | 91% |
| Pressure | 951 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



