Today, 5/12 from 02:40
From 2 to 8 first overcast, from 3:50 o'clock showers. From 8 o'clock mostly sunny. Temperatures between 5 and 13 degrees.
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Burgdorf, | 14.4 km |
| Altitude difference | 20m (533 m.a.s.l.) |
| Temperature | 5.9 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from SSE |
| Wind gusts | 12 km/h |
| Humidity | 91% |
| Pressure | 948 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



