Today, 4/16 from 00:50
All day sunny. Temperatures at night 6, in the afternoon 21 degrees.
Water temperature |
|
| Arve | 10.9 °C |
| Rhône | 12.3 °C |
Station: Genève-Cointrin, 411 m.a.s.l. |
|
| Distance to Carouge, | 7.1 km |
| Altitude difference | 30m (381 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.4 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from WNW |
| Wind gusts | 7 km/h |
| Humidity | 77% |
| Pressure | 974 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



