Today, 4/19 from 19:30
In the evening low clouds. Temperatures between 8 and 14 degrees.
Station: Aigle, 381 m.a.s.l. |
|
| Distance to Champéry, | 17.2 km |
| Altitude difference | -649m (1030 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.2 °C |
| Sunshine | 1 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 20 km/h from NW |
| Wind gusts | 35 km/h |
| Humidity | 44% |
| Pressure | 971 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



