Today, 5/13 from 02:00
From 2 o'clock cloudy. Temperatures at night 2, in the afternoon 9 degrees.
Station: Col du Grand St-Bernard, 2470 m.a.s.l. |
|
| Distance to Champex-Lac, | 18.5 km |
| Altitude difference | 997m (1473 m.a.s.l.) |
| Temperature | -2.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 15 km/h from ENE |
| Wind gusts | 22 km/h |
| Humidity | 67% |
| Pressure | 746 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



