Today, 4/10 from 11:50
From 11 to 19 light showers with dry intervals. From 19 o'clock overcast. Temperatures between 10 and 15 degrees.
Station: Chur, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Chur, | 2.5 km |
| Altitude difference | -39m (595 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.7 °C |
| Sunshine | 1 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from S |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 57% |
| Pressure | 952 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



