Today, 4/17 from 07:30
From 7 o'clock cloudy. Temperatures between 1 and 15 degrees.
Water temperature |
|
| Dischmabach | 2.1 °C |
Station: Davos, 1594 m.a.s.l. |
|
| Distance to Davos | 2.9 km |
| Altitude difference | 55m (1539 m.a.s.l.) |
| Temperature | 0.1 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 0 km/h from N |
| Wind gusts | 0 km/h |
| Humidity | 91% |
| Pressure | 844 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



