Today, 5/13 from 12:10
In the second half of the day cloudy. Temperatures between 7 and 12 degrees.
Water temperature |
|
| Alp | 8 °C |
| Grossbach | 8 °C |
| Biber | 7.1 °C |
Station: Wädenswil, 489 m.a.s.l. |
|
| Distance to Einsiedeln, | 11.5 km |
| Altitude difference | -392m (881 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.4 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 19 km/h from WSW |
| Wind gusts | 31 km/h |
| Humidity | 44% |
| Pressure | 953 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



