Today, 4/21 from 18:00
In the evening low clouds. Temperatures between -1 and 6 degrees.
Station: Engelberg, 1038 m.a.s.l. |
|
| Distance to Engelberg, | 3.4 km |
| Altitude difference | -726m (1764 m.a.s.l.) |
| Temperature | 9.6 °C |
| Sunshine | 2 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 15 km/h from SW |
| Wind gusts | 22 km/h |
| Humidity | 50% |
| Pressure | 897 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



