Today, 4/15 from 08:30
From 8 o'clock low clouds. Temperatures between 0 and 5 degrees.
Station: Glarus, 517 m.a.s.l. |
|
| Distance to Flumserberg | 13.9 km |
| Altitude difference | -1572m (2089 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from SW |
| Wind gusts | 2 km/h |
| Humidity | 91% |
| Pressure | 960 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



