Today, 4/20 from 02:40
From 2 o'clock partly cloudy. Temperatures at night 7, in the afternoon 15 degrees.
Station: Interlaken, 577 m.a.s.l. |
|
| Distance to Grindelwald, | 14.5 km |
| Altitude difference | -396m (973 m.a.s.l.) |
| Temperature | 7.8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from S |
| Wind gusts | 13 km/h |
| Humidity | 84% |
| Pressure | 950 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



