Today, 4/17 from 12:20
In the second half of the day overcast. Temperatures between 9 and 17 degrees.
Station: Interlaken, 577 m.a.s.l. |
|
| Distance to Grindelwald, | 14 km |
| Altitude difference | -564m (1141 m.a.s.l.) |
| Temperature | 15.5 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from NW |
| Wind gusts | 19 km/h |
| Humidity | 58% |
| Pressure | 953 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



