Today, 4/19 from 08:00
In the mid- to late morning first mostly sunny, from 11:20 o'clock some showers. In the second half of the day partly sunny. Temperatures between 14 and 23 degrees.
Water temperature |
|
| Ticino | 9.3 °C |
Station: Magadino / Cadenazzo, 203 m.a.s.l. |
|
| Distance to Gudo, | 1.6 km |
| Altitude difference | -21m (224 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.8 °C |
| Sunshine | 8 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from W |
| Wind gusts | 3 km/h |
| Humidity | 93% |
| Pressure | 993 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



