Today, 4/11 from 15:40
First cloudy. From 16 to 19 strong rain or thunderstorms. From 20 o'clock overcast. Temperatures between 13 and 21 degrees.
Water temperature |
|
| Dünnern | 13.7 °C |
Station: Wynau, 422 m.a.s.l. |
|
| Distance to Hägendorf, | 9.4 km |
| Altitude difference | -6m (428 m.a.s.l.) |
| Temperature | 21.8 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from SW |
| Wind gusts | 17 km/h |
| Humidity | 47% |
| Pressure | 962 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



