Today, 5/13 from 03:20
From 3 o'clock partly cloudy. Temperatures at night 3, in the afternoon 11 degrees.
Station: Sion, 481 m.a.s.l. |
|
| Distance to Haute-Nendaz, | 4.9 km |
| Altitude difference | -863m (1344 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from SSE |
| Wind gusts | 2 km/h |
| Humidity | 79% |
| Pressure | 955 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



