Today, 5/19 from 20:00
From 20 o'clock overcast. Temperatures around 13 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 13.5 °C |
| Worble | 12.3 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Hinterkappelen, | 7.1 km |
| Altitude difference | 46m (507 m.a.s.l.) |
| Temperature | 15 °C |
| Sunshine | 2 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 6 km/h from W |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 66% |
| Pressure | 955 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



