Today, 4/21 from 15:50
From 16 o'clock low clouds. Temperatures between 4 and 13 degrees.
Station: Adelboden, 1321 m.a.s.l. |
|
| Distance to Lenk | 10.5 km |
| Altitude difference | 225m (1096 m.a.s.l.) |
| Temperature | 9.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from NNE |
| Wind gusts | 25 km/h |
| Humidity | 59% |
| Pressure | 865 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



