Today, 4/19 from 00:00
In the first half of the day first cloudy, from 10:50 o'clock light showers. In the second half of the day mostly sunny. Temperatures between 9 and 21 degrees.
Water temperature |
|
| Massa | 1.7 °C |
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to Mörel, | 16.7 km |
| Altitude difference | -126m (766 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from ESE |
| Wind gusts | 8 km/h |
| Humidity | 67% |
| Pressure | 945 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



