Today, 4/10 from 14:10
From 14 to 18 first overcast, from 17:50 o'clock some showers. In the evening high clouds. Temperatures between 11 and 19 degrees.
Water temperature |
|
| Tresa | 13.4 °C |
Station: Lugano, 276 m.a.s.l. |
|
| Distance to Novaggio, | 8 km |
| Altitude difference | -353m (629 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.9 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from S |
| Wind gusts | 17 km/h |
| Humidity | 48% |
| Pressure | 978 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



