Today, 4/10 from 17:50
In the evening overcast. Temperatures around 5 degrees.
Station: Poschiavo / Robbia, 1075 m.a.s.l. |
|
| Distance to Presolana | 43.4 km |
| Altitude difference | -1415m (2490 m.a.s.l.) |
| Temperature | 15.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 22 km/h from NNE |
| Wind gusts | 37 km/h |
| Humidity | 39% |
| Pressure | 892 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



