Today, 4/10 from 13:50
From 14 to 16 overcast, some showers. From 16 o'clock overcast. Temperatures between 9 and 15 degrees.
Water temperature |
|
| Rhein | 10.1 °C |
Station: Schaffhausen, 438 m.a.s.l. |
|
| Distance to Schaffhausen, | 2.6 km |
| Altitude difference | -130m (568 m.a.s.l.) |
| Temperature | 14.9 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from W |
| Wind gusts | 15 km/h |
| Humidity | 60% |
| Pressure | 966 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



