Today, 4/23 from 01:10
From 1 o'clock cloudless. Temperatures at night -7, in the afternoon 11 degrees.
Water temperature |
|
| Rosegbach | 3.6 °C |
Station: Samedan, 1708 m.a.s.l. |
|
| Distance to Silvaplana | 9.4 km |
| Altitude difference | -157m (1865 m.a.s.l.) |
| Temperature | -3.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from S |
| Wind gusts | 7 km/h |
| Humidity | 71% |
| Pressure | 833 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



