Today, 4/11 from 19:20
Some showers with longer dry intervals. Temperatures between 14 and 21 degrees.
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to Turtmann, | 10.7 km |
| Altitude difference | 13m (627 m.a.s.l.) |
| Temperature | 20.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 20 km/h from W |
| Wind gusts | 29 km/h |
| Humidity | 35% |
| Pressure | 937 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



