Today, 4/20 from 01:50
From 2 o'clock low clouds. Temperatures between 5 and 13 degrees.
Station: Säntis, 2483 m.a.s.l. |
|
| Distance to Unterwasser | 6.6 km |
| Altitude difference | 1573m (910 m.a.s.l.) |
| Temperature | -2.4 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 30 km/h from WSW |
| Wind gusts | 43 km/h |
| Humidity | 95% |
| Pressure | 751 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



