Today, 4/19 from 01:40
Around 6 o'clock showers. In the mid- to late morning around 9:10 o'clock strong showers. Afterwards cloudy. From 14 to 18 strong showers. In the evening cloudy. Temperatures between 5 and 12 degrees.
Water temperature |
|
| Engelberger Aa | 8.6 °C |
Station: Engelberg, 1038 m.a.s.l. |
|
| Distance to Wirzweli, | 10.7 km |
| Altitude difference | -194m (1232 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8.9 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from E |
| Wind gusts | 11 km/h |
| Humidity | 80% |
| Pressure | 901 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



