Today, 4/19 from 01:00
In the first half of the day first cloudy, from 11:40 o'clock light showers. In the second half of the day sunny. Temperatures between 4 and 14 degrees.
Station: Zermatt, 1620 m.a.s.l. |
|
| Distance to Zermatt, | 1 km |
| Altitude difference | 8m (1613 m.a.s.l.) |
| Temperature | 6.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from SSW |
| Wind gusts | 5 km/h |
| Humidity | 53% |
| Pressure | 839 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



