Today, 4/22 from 07:00
From 7 o'clock sunny. Temperatures between 1 and 12 degrees.
Station: Zermatt, 1620 m.a.s.l. |
|
| Distance to Zermatt, | 0.7 km |
| Altitude difference | 15m (1605 m.a.s.l.) |
| Temperature | -0.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from SSW |
| Wind gusts | 7 km/h |
| Humidity | 68% |
| Pressure | 834 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



