Today, 4/21 from 16:00
From 16 o'clock sunny. Temperatures between 7 and 15 degrees.
Water temperature |
|
| Sihl | 13.3 °C |
| Zürichsee | 7 °C |
Station: Zürich / Fluntern, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Zürich, | 2.3 km |
| Altitude difference | 147m (409 m.a.s.l.) |
| Temperature | 12.8 °C |
| Sunshine | 6 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from NE |
| Wind gusts | 31 km/h |
| Humidity | 40% |
| Pressure | 951 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



