Today, 5/17 from 17:10
In the evening mostly sunny. Temperatures between 11 and 20 degrees.
Station: Magadino / Cadenazzo, 203 m.a.s.l. |
|
| Distance to Canton | 7.6 km |
| Altitude difference | -34m (237 m.a.s.l.) |
| Temperature | 22.1 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from W |
| Wind gusts | 16 km/h |
| Humidity | 26% |
| Pressure | 988 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



