Today, 4/5 from 11:50
In the second half of the day mostly dry, around 19 o'clock showers. Around 23:40 o'clock strong showers. Temperatures between 12 and 22 degrees.
Water temperature |
|
| Reuss | 9.5 °C |
| Kleine Emme | 5.5 °C |
Station: Luzern, 454 m.a.s.l. |
|
| Distance to 6005 | 0.9 km |
| Altitude difference | -10m (464 m.a.s.l.) |
| Temperature | 16.1 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 2 km/h from NNE |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 49% |
| Pressure | 969 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



