Today, 5/12 from 08:10
In the mid- to late morning light showers with dry intervals. In the second half of the day mostly sunny. Temperatures between 7 and 13 degrees.
Station: Nyon / Changins, 458 m.a.s.l. |
|
| Distance to Allinges | 19.6 km |
| Altitude difference | -70m (528 m.a.s.l.) |
| Temperature | 7.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 13 km/h from W |
| Wind gusts | 23 km/h |
| Humidity | 73% |
| Pressure | 962 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



