Today, 5/28 from 13:10
In the second half of the day mostly sunny. Temperatures between 18 and 29 degrees.
Water temperature |
|
| Birs | 19.5 °C |
| Rhein | 20.3 °C |
Station: Basel / Binningen, 316 m.a.s.l. |
|
| Distance to Basel, | 1.1 km |
| Altitude difference | -33m (349 m.a.s.l.) |
| Temperature | 26.1 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from WNW |
| Wind gusts | 20 km/h |
| Humidity | 49% |
| Pressure | 986 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



