Today, 5/19 from 06:20
From 6 o'clock cloudy. Temperatures at night 7, in the afternoon 17 degrees.
Station: Piz Corvatsch, 3294 m.a.s.l. |
|
| Distance to Bergell | 22.1 km |
| Altitude difference | 2463m (831 m.a.s.l.) |
| Temperature | -6.7 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 10 km/h from ENE |
| Wind gusts | 11 km/h |
| Humidity | 85% |
| Pressure | 678 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



