Today, 4/5 from 04:30
From 4 o'clock high clouds. Temperatures at night 11, in the afternoon 24 degrees.
Station: Acquarossa / Comprovasco, 574 m.a.s.l. |
|
| Distance to Biasca | 11.3 km |
| Altitude difference | 270m (304 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 6 km/h from NW |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 65% |
| Pressure | 956 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



