Today, 5/31 from 15:20
First overcast. Around 17:40 o'clock strong rain or thunderstorms. From 22 o'clock showers. Temperatures between 2 and 7 degrees.
Station: S. Bernardino, 1638 m.a.s.l. |
|
| Distance to Canalgletscher | 8.5 km |
| Altitude difference | -1064m (2702 m.a.s.l.) |
| Temperature | 20.1 °C |
| Sunshine | 8 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 18 km/h from ESE |
| Wind gusts | 31 km/h |
| Humidity | 44% |
| Pressure | 838 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



