Today, 5/29 from 22:00
From 22 o'clock low clouds. Temperatures around 22 degrees.
Station: Zermatt, 1620 m.a.s.l. |
|
| Distance to Candelo | 60.5 km |
| Altitude difference | 1294m (326 m.a.s.l.) |
| Temperature | 15.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from W |
| Wind gusts | 7 km/h |
| Humidity | 44% |
| Pressure | 843 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



