Today, 5/30 from 13:20
In the second half of the day high clouds. Temperatures between 17 and 25 degrees.
Water temperature |
|
| Riale di Roggiasca | 11.2 °C |
Station: Lugano, 276 m.a.s.l. |
|
| Distance to Carena | 20.7 km |
| Altitude difference | -682m (958 m.a.s.l.) |
| Temperature | 26.3 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from SE |
| Wind gusts | 10 km/h |
| Humidity | 59% |
| Pressure | 984 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



