Today, 5/28 from 04:20
First slightly cloudy. From 14 to 17 overcast, showers. In the evening high clouds. Temperatures between 18 and 26 degrees.
Station: Poschiavo / Robbia, 1075 m.a.s.l. |
|
| Distance to Cornalba | 60.3 km |
| Altitude difference | 194m (881 m.a.s.l.) |
| Temperature | 20.4 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from NNW |
| Wind gusts | 15 km/h |
| Humidity | 40% |
| Pressure | 900 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



