Today, 4/2 from 21:20
Late in the evening cloudless. Temperatures around -16 degrees.
Station: Jungfraujoch, 3550 m.a.s.l. |
|
| Distance to Eiger | 3.7 km |
| Altitude difference | -417m (3967 m.a.s.l.) |
| Temperature | -13.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 31 km/h from WNW |
| Wind gusts | 54 km/h |
| Humidity | 86% |
| Pressure | 649 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



