Today, 4/5 from 05:50
From 5 o'clock partly cloudy. Temperatures at night 4, in the afternoon 13 degrees.
Station: Scuol, 1303 m.a.s.l. |
|
| Distance to Fiss | 38.8 km |
| Altitude difference | -157m (1460 m.a.s.l.) |
| Temperature | 1.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from WSW |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 73% |
| Pressure | 877 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



