Today, 4/4 from 03:40
From 3 to 9 first overcast, from 6:20 o'clock some showers. In the second half of the day low clouds. Temperatures at night 7, in the afternoon 14 degrees.
Water temperature |
|
| Birs | 9 °C |
Station: Basel / Binningen, 316 m.a.s.l. |
|
| Distance to Gemeinde | 9.3 km |
| Altitude difference | -362m (678 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 6 km/h from SW |
| Wind gusts | 10 km/h |
| Humidity | 72% |
| Pressure | 985 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



