Today, 4/5 from 00:40
All day partly sunny. Temperatures at night 7, in the afternoon 23 degrees.
Water temperature |
|
| Landquart | 5.3 °C |
Station: Chur, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Gemeinde | 7.9 km |
| Altitude difference | -11m (567 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8.4 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from SSW |
| Wind gusts | 15 km/h |
| Humidity | 69% |
| Pressure | 959 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



