Today, 5/14 from 13:20
In the afternoon showers with dry intervals. In the early evening showers. Late in the evening cloudy. Temperatures between 1 and 7 degrees.
Station: Adelboden, 1321 m.a.s.l. |
|
| Distance to Gstaad, | 20.7 km |
| Altitude difference | 199m (1122 m.a.s.l.) |
| Temperature | 6.6 °C |
| Sunshine | 9 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 22 km/h from ENE |
| Wind gusts | 40 km/h |
| Humidity | 76% |
| Pressure | 853 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



