Today, 4/5 from 17:50
First overcast, from 22:50 o'clock light showers. Temperatures between 12 and 19 degrees.
Station: Zürich / Fluntern, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Hedingen | 12.5 km |
| Altitude difference | 49m (507 m.a.s.l.) |
| Temperature | 21.3 °C |
| Sunshine | 2 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 20 km/h from SW |
| Wind gusts | 41 km/h |
| Humidity | 31% |
| Pressure | 956 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



