Today, 5/21 from 09:30
From 9 o'clock high clouds. Temperatures between 3 and 12 degrees.
Station: Piz Corvatsch, 3294 m.a.s.l. |
|
| Distance to Julierpass | 9.3 km |
| Altitude difference | 1017m (2277 m.a.s.l.) |
| Temperature | -2.7 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 25 km/h from NNE |
| Wind gusts | 32 km/h |
| Humidity | 47% |
| Pressure | 689 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



