Today, 4/5 from 09:20
From 9 o'clock partly sunny. Temperatures between 6 and 19 degrees.
Water temperature |
|
| Vorderrhein | 5.3 °C |
Station: Chur, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Laax | 22 km |
| Altitude difference | -465m (1021 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.4 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 15 km/h from S |
| Wind gusts | 28 km/h |
| Humidity | 53% |
| Pressure | 959 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



