Today, 5/20 from 09:40
From 9 o'clock cloudy. Temperatures between 11 and 18 degrees.
Station: Luzern, 454 m.a.s.l. |
|
| Distance to Lieli | 19.1 km |
| Altitude difference | -200m (654 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from S |
| Wind gusts | 6 km/h |
| Humidity | 90% |
| Pressure | 972 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



